Radisson SAS Scandinavia Hotel
Radisson SAS Scandinavia Hotel är ett fyrstjärnigt hotell i Göteborg. Detta hotell har 5 våningar och 349 rum. Faciliteterna på detta hotell inkluderar bland annat business center, fitness center och restaurang.
Boka rum via: Hotels.com från 1288 sek. Expedia.com från 1288 sek.
Adress:
Soedra Hamngatan 59-65,
411 06
Göteborg
Andra hotell i närheten:
- Hotel Royal
- Hotel Opera
- Scandic Europas Restauran...
- Scandic Europa
- Scandic Crown
- First Hotel G
- Hotel Allén
- Avalon Hotel
- Clarion Collection Hotel ...
- Rica Hotel Göteborg



Betyg: 5
Fräscht, rent, bra fukost, Bra mat och bar som kan det mesta, trevlig personal, hemtrevligt, bra och enkel parkering, Bästa läget.
0 0 2009-12-01 kl. 00:26Hotellet börjar bli lite slitet.
Betyg: 3
För att vara i det lite mer lyxigare segmentet är det helt ok.
0 0 2009-07-21 kl. 22:07Betyg: 3
Hyfsat fräscha rum som börjar bli lite slitna.
0 0 2009-07-21 kl. 14:48Mycket bra frukostbuffe
Betyg: 4
Suveränt läge i centrala Göteborg. Parkering? - Lämna in bilen i receptionen. Hur smidigt som helt. Fräscha rum och riktigt bra frukostbuffé.
0 0 2009-07-21 kl. 12:59Betyg: 4
Mycket bra och centralt läge, mycket nära centralstationen och shopping, lite längre till Svenska Mässan och Liseberg. Rummen är stora, men har några år på nacken. Bra frukost.
0 0 2009-07-10 kl. 21:18Betyg: 2
Detta hotell har ett superläge. Rummen är lyxiga, och frukosten bra. Speciellt trevliga bad och dush, och bra möblerat. Ibland trist mot innergård - då luften blir instängd. Mycket liv och buller på gatorna utanför, inget tyst hotell precis. Har blivit oerhört avsnoppad av en del personal när jag bad om hjälp, och usel hantering vid incheckning när det var mycket folk. Långa väntetider. Första gången fick jag Spa-biljett, som jag inte hann utnyttja, men nästa gång fick jag ingen när jag hade tid, så... tja här bor jag nog inte igen.
0 0 2009-07-08 kl. 13:48Betyg: 4
Bra läge, bra service, trevlig personal. Har bott där mångagånger och återvänder gärna. Restaurangen lider av samma fel som de flesta hotellrestauranger gör: Halvbra mat till (för) höga priser.
0 0 2009-06-30 kl. 21:40Betyg: 4
mycket bra hotell, men suveränt läge (gångavstånd till järnvägen)
0 0 2009-06-03 kl. 11:04bra. Lite långt till mässan kanske, men spårvagnen går precis utanför.
Betyg: 4
Bra hotell som jag bott på flera gånger!! God mat och jättefräscha rum. Ligger mitt i centrum med närhet till shopping. Bra frisör mitt snett över gatan också.........kan varmt rekommenderas! Det blir inte 5 stjärnor för den konstiga och ohjälpsamma receptionist som tog emot oss sist jag var på besök.........all personal ska vara serviceminded!!
0 0 2009-06-02 kl. 19:30Betyg: 5
Mycket god service även för allergiker. Serviceinriktad och kunnig personal på alla positioner. Specialrum för allergiker. Mycket bra mat och stort urval av viner mm. Rekommenderas varmt. Centralt läge, nära stationen och bussar mm.
0 0 2009-05-18 kl. 00:23